Książki prowadzące do wolności finasowej

Osobiście uważam, że praca na etacie u kogoś na jego marzenia mocno nas ogranicza. Wręcz blokuje rozwój i raczej nie daje szans na bycie bogatym człowiekiem. Skoro pracując na etacie realizujemy pomysły naszego szefa to dlaczego nie zacząć realizować własnych. Przecież ty też masz własne marzenia! I wszystko można osiągnąć zaczynając od zera.

Polecę ci książki, które dużo wniosą w twoje myślenie. Żeby zbudować kreatywny pomysł na życie to musisz mieć pewne informacje. Trzeba mieć pewną bazę danych, z której można później - jak z klocków lego - poskładać swoje życie.

Ludzie bogaci czytają książki. Pewnie nie raz widziałeś, że w pokoju biznesmena, takiego prawdziwego, jest biblioteczka - mniejsza, większa - ale jest. Są tam książki, które dany człowiek kupił nie dlatego, że ma pieniądze, ale dlatego, żeby znaleźć tam pomysł na siebie. Wynieść z nich chociaż jedno magiczne zdanie.

Jeżeli chcesz się rozwijać musisz inwestować w siebie. To ty jesteś najważniejszym produktem. W 99% wiedza wyniesiona ze studiów czy innych szkół nie jest przydatna do niczego. Nie można ograniczać się tylko do szkolnych książek. To za mało, aby zacząć budować swoją wolność finansową. Trzeba czytać, czytać i jeszcze raz czytać. I to mądrze czytać. Nie o duperelach, kto powiększył cycki, kto komu coś dogryzł... Czytać ludzi, którzy gdzieś doszli. Dalej niż ty, a ich obecne miejsce, w którym są - to dla ciebie marzenie. Zacznij czytać.

Uważasz, że twoja sytuacja finansowa jest przyczyną twego biednego życia? Wczuwasz się w rolę poszkodowanego, któremu coś się należy? Codzienność i rutyna tłumią twoje marzenia? Pracujesz, żeby mieć pieniądze? I co z nimi robisz, kiedy już je masz?  Masz w głowie przekonania typu: "pierwszy milion trzeba ukraść"  lub "bogaci wyzyskują"? Koniecznie przeczytaj książkę. Jak dla mnie powinna być obowiązkową lekturą w liceum. Taki wstęp do brutalnego życia. Bo w tym wieku kończą się powoli bajki... To jest taka podstawa dla każdego, kto zaczyna zarabiać. 


MONEY. Mistrzowska gra. 7 prostych kroków do finansowej wolności (E-book) - zdjęcie 1

Chcesz plan gwarantujący twoją wolność finansową? A może żyjesz pewnymi mitami finansowymi? Mimo iż ma długi wstęp - moja opinia - bo 50 stron jest właściwie o maśle maślanym, to pozostała część dużo ci wniesie. Generalnie nakreśli kilka dróg inwestowania, ryzyka, co można zrobić z pieniędzmi zaczynając od banalnej prawdy, że "większości z nas dochód z pracy nigdy nie pozwoli wypełnić luki między miejscem, w którym dziś jesteśmy, a tym, w którym naprawdę chcielibyśmy być”. I jak to zmienić? Przeczytaj. Efekt Motyla - zdjęcie 1

W prosty sposób pisze między innymi o: pomocy samemu sobie, o pozorności i kreatywności, o szkole czy też o prostocie pomysłu na biznes. Co najważniejsze podkreśla pierwszeństwo sprzedaży przed kupowaniem. Wiesz już o tym, że prawo jest inne dla bogatych i inne dla biednych? Przeczytaj jak bardzo jest "inne". Dla siebie wyniosłam kilka zdań i myśli z tej książki. Chociażby niby tak oczywiste, a jednak: "Zapamiętaj, że jeżeli Twoim problemem jest brak pieniędzy, to nie szukaj pracy, tylko szukaj możliwość ich zarabiania".


Bóg zawsze znajdzie ci pracę Regina Brett - zdjęcie 1

Czyli "50 lekcji jak szukać spełnienia". Co wyniosłam z niej dla siebie? Wiele. Głownie spokój na duszy i kolejne myśli, do których sięgam bardzo często: " Jeśli nie chcesz czegoś zrobić, znajdziesz wymówkę. Jeśli chcesz coś zrobić, znajdziesz sposób", "Jeśli starasz się być wszystkim dla wszystkich, to wszyscy mogą się bez ciebie obejść. Jeśli robisz jedną rzecz naprawdę dobrze, stajesz się niezastąpiony", "Nie możesz słuchać krytyków. Świat jest ich pełen. Wydaje mi się, że są nimi ci sami ludzie, którzy zdradzili swoje marzenia i cierpią za każdym razem, kiedy ktoś inny pozostaje wiernym własnym". Najlepiej sam przeczytaj. Reformę samego siebie i swojego myślenia zaczniesz od pierwszych stron książki. Bardzo ciekawa książka. Hasłem przewodnim jest Bóg, uczciwość i honor. To trzeba przeczytać. Uświadomisz sobie, że nie wszyscy ukradli pierwszy milion. Poczujesz, co ma naprawdę wartość, a wcielając je w życie - odniesiesz prawdziwe bogactwo ze spokojem Duszy i czystym sumieniem. Bardzo poruszająca lektura. 

Jeżeli szukasz zestawu narzędzi do jeszcze lepszego myślenia i podejmowania dobrych decyzji to dobrze trafiłeś. Tutaj znany na świecie psycholog podaje ci je "na tacy". Co wyniesiesz dla siebie z tej książki? 
Bez litości Erik Bertrand Larssen - zdjęcie 1

Szukasz pomysłu jak stać się lepszą wersją samego siebie? Nie ma litości jeśli chcesz się rozwijać. Jeśli myślisz, że wszytko osiągniesz szybko, przyjemnie i łatwo - to się mylisz. Sukces jest efektem ciężkiej pracy i dużej ilości porażek. Możesz siedzieć u kogoś na etacie, a możesz zebrać w sobie tyle siły, że sam wypracujesz swój własny plan na życie. Sam możesz wejść na szczyt. Pracą. Ciężką. Dla siebie wyniosłam między innymi jak stworzyć najlepszą metodę wizualizacji i wprowadzić się w "tryb".


Każdy rozdział kończy się zadaniami. Jeżeli uczciwie podejdziesz do lektury to nie ma takiej możliwości, aby słupki sprzedażowe nie podskoczyły.  To twoje wymówki powodują twoje kiepskie wyniki. Pytanie: co z nimi zrobisz? Każda strona książki naszpikowana przydatnymi wskazówkami. Autor omówił cały proces sprzedaży. Można rzec, że jest to kompletna lektura.
Nie masz mentora, który ciebie prowadzi? Nie masz dofinansowań? Chcesz założyć firmę od zera? Możesz skorzystać z bogatego doświadczenia autora. Podsuwa bardzo ciekawe pomysły na budowę autorytetu. Ponadto książka ma szereg ćwiczeń i uczy kombinowania w granicach prawa. Przecież można zbudować wiele rzeczy łapiąc okazje, rzeczy, które po prostu się przydarzyły. Coś co mnie zaskoczyło? Mogę napisać do autora i co lepsze - dostaję odpowiedź z poszerzeniem treści książki. Z czymś takim jeszcze się nie spotkałam. 
Kobieta niezależna (E-book) - zdjęcie 1


Wszystko jest w nas samych. Musimy inwestować w siebie, w swoją wiedzę. Książka uświadamia wiele rzeczy. Chociażby taką kwestię jak złoszczenie się na czyjeś słowa, myśli. Daje do zrozumienia, że to my sami z sobą mamy problem w danej dziedzinie i dlatego coś nas irytuje. Wina nie leże w kimś. Wina jest w nas. Tak, tak samo, kiedy przegrywamy. Wina jest w nas, bo brakuje nam samozaparcia, jasno sprecyzowanego celu i przede wszystkim konsekwencji. Powiedziałeś A - powiedz B. Książka napisana - w moim odczuciu - głównie do i dla kobiet, ale mężczyźni też w tym się odnajdą. Biznes to biznes i nie ma znaczenia płeć.   


Inwestuj we własny dług (E-book) - zdjęcie 1

Chciałbyś aby dług sam się spłacał? Poszukujesz lekcji z inteligencji finansowej? Troszkę znajdziesz tutaj materiałów dla siebie. Książka uświadamia wiele kwestii. Jedną z nich jest myśl, że musisz przestać liczyć na państwo. Ono nie jest naszym zabezpieczeniem przed biedą. Co lepsze - państwo nigdy nie zapewni nam dobrego życia. Przeczytaj, co można zrobić z problemem finansowym.

Podręcznik z ćwiczeniami. Tak to bym określiła. Książka, która daje kopa w dupsko. Książka, która skłania do zmian w naszym życiu, do porzucenia wszystkiego, co nas dręczy. Podręcznik z trzynastoma krokami do bogactwa. Jeżeli masz marzenia to ta pozycja pomoże wcielić je w życie. Ponadto pokaże ci przykłady i historie wielu znanych ludzi, którzy już odnieśli sukces. Z pewnością czytając ową pozycję wyniesiesz coś dla siebie. 
Jak zadbać o własne finanse? - zdjęcie 1

Tak jest. Wszystko tkwi w zdrowym rozsądku i kilku prostych zasadach. To tylko lub aż 10 punktów uzdrowienia swoich finansów. Książka napisana jest prostym językiem bez fachowych pojęć, łatwo się czyta. Nie ma żadnego pojęcia, które cię przerazi i nasyci obrzydzeniem. 


Co robić, by zawsze mieć pracę i więcej zarabiać Jacek Borowiak - zdjęcie 1

Szukasz sposobów na całkowite uwolnienie się od pracy? I chcesz przy tym ciągle zarabiać? A może chcesz mieć nieograniczone zarobki? Masz dobry zawód i wykształcenie a mimo tego nie masz pracy? Najwyższy czas przestawić myślenie. Byłoby fajnie jakby to pracodawca ciebie szukał, a nie na odwrót. Zgodzisz się chyba ze mną, prawda?Książka za milion euro tw - zdjęcie 1
"Książka za milion Euro" Jan Van Helsing  <== tu masz linkSłynne powiedzenie "recepta na sukces" nabiera prawdziwego wymiaru. Chcesz poznać szczególną wiedzę na temat traktowania pieniędzy i sukcesu? Chcesz poznać rzeczy, o których istnieniu nie miałeś pojęcia? Chcesz zmienić swój światopogląd o 180 stopni? To musisz przeczytać tę książkę.

Chcesz żeby twój biznes internetowy ruszył? Dopadła ciebie frustracja? Uważasz, że za dużo czasu poświęcasz swojemu interesowi i omija cię życie prywatne? Czy jesteś gotowy na nowe trendy w prowadzeniu działalności przez Internet? Przeczytaj. 
Biznes czyli sztuka budowania relacji - zdjęcie 1


Bardzo dobrze się czyta. Napisana takim językiem, że nawet nie wiesz kiedy znalazłeś się na samym jej końcu. Niby pisze o rzeczach oczywistych, ale jakoś są takie odkrywcze. Być może wiele mód i trendów trochę przysłoniło lub przeistoczyło pierwotny sens "uprawiania biznesu". Odśwież swoje spojrzenie. 
Nauka przez porażki. To dzięki nim dochodzimy do czegoś. Jeśli masz już obrany cel to musisz poznać zarówno miejsce, w którym się znajdujesz, jak i siebie samego. Nazwałabym tę książkę mapą do sukcesu. Taki GPS do poprawy własnej sytuacji finansowej.


Każdy kto sprzedaje cokolwiek wie, jaki ciężki to chleb. Jak trudno jest sprzedać, przebić się przez całą konkurencję. Są sprzedawcy, którym przychodzi to wyjątkowo ciężką. Są sprzedawcy, którym jakoś to idzie. A są sprzedawcy, którzy mają wyniki ponad przeciętne. Są wprost mistrzami handlu. Od czego to zależy? Gdzie tkwi twój problem? Nad czym musisz popracować? Jakie umiejętności musisz w sobie wyćwiczyć? Przeczytaj. Ile masz nowych klientów z rekomendacji? Zero? A ile pochodzi z reklamy? Nie wiesz jak zabrać się za to? Potrzebujesz zbioru uniwersalnych zasad sprawdzających się w różnych branżach przedsiębiorstw. Tutaj znajdziesz bardzo dużo doświadczeń ludzi, którzy doszli dalej niż ty. Dołącz do nich. Złap ich poziom. A przynajmniej spróbuj. Spróbuj rozbudować strategię firmy opartą na rekomendacji. 

Zatrudniłeś kiedyś mądrzejszego od siebie? Uczyłeś się od kolegów mniej mądrzejszych od siebie samego czy od tych stojących wyżej od ciebie? Ufasz własnemu instynktowi? Jak odnieść sukces, który zmierzysz nie tylko udziałami, ale jakością życia? Twórz swój biznes tak abyś był jego częścią a nie zarządcą. Jeżeli nie bawi ciebie to, czym obecnie się zajmujesz - koniecznie przeczytaj ten poradnik. Na nowo uśmiechniesz się. Chodzi o talent ludzi. O robienie użytku ze zdolności każdego z nas. Ty też masz talent do czegoś.

21 godzin do sukcesu - Zbigniew Królicki - zdjęcie 1
"21 godzin do sukcesu" Zbigniew Królicki <== tutaj masz link


Według autora potrzebujesz tylko 21 godzin by zacząć odnosić sukces. Sukces zaczynający się od zmiany myślenia. Książka, jak dla mnie, ma charakter bardziej refleksyjny. I nie zgodzę się z autorem co do 21 godzin. Owszem można oczami przelecieć po kartkach i nic nie wynieść z tego mieszcząc się we wskazanym czasie. Jednak "trawiąc" to, co Królicki miał na myśli, co chce nam pokazać - skłania do głębszych przemyśleń. Zwolnij czytając tę książkę. 

Finanse osobiste Róża Milic-Czerniak - zdjęcie 1


To, dlaczego nie jesteś przy kasie to wyłącznie brak kompetencji finansowych. Wszystkiego możesz się nauczyć. Pytanie brzmi tylko czy chcesz posiadać taką wiedzę i czy zaczniesz ją stosować we własnym gospodarstwie domowym? Książka ma charakter uporządkowanej wiedzy na temat finansów. 


Osobiście nie nazwałabym tej pozycji książką tylko podręcznikiem. Jeżeli chcesz popracować nad samym sobą aby stać się jeszcze bardziej doskonałym człowiekiem to powinieneś owe 7 nawyków wprowadzić do własnego życia. Z pewnością zajmie ci to kilka miesięcy. Warto. Poradnik nie daje szybkich rozwiązań. Nie znajdziesz tutaj prostych rad, które zdziałają natychmiast cuda. Jeżeli doświadczasz dużej różnicy miedzy twoim realnym życiem a tym, które chciałbyś mieć - musisz przeczytać książkę. Z pewnością stosując omawiane nawyki zniwelujesz tę różnicę. 


Nie musisz urodzić się i dorastać w zamożnej rodzinie aby zostać milionerem. Prawda jest taka, że większość bogaczy tego świata zaczynało w biedzie. Szukasz pasji, drogi do osiągnięcia celu? Znajdziesz tutaj szereg podpowiedzi. Książka jest źródłem wiedzy na temat sposobu przyciągania do siebie bogactw. Pieniądze są tylko po to, aby realizować swoją misję. Jeżeli tej misji oddajemy serce w efekcie końcowym mamy więcej miłości i pieniędzy. Może to brzmi śmiesznie. Jednak autor książki udowadnia to licznymi przykładami z życia znanych bardziej lub mniej bogaczy. Pokazuje między innymi, że pasja plus cel daje misję. Misję, która przyciąga pieniądze. Dla mnie pozycja warta uwagi. Powinna znaleźć się w każdym domu.
Sposób na sukces w marketingu sieciowym - zdjęcie 1


Masz mało pieniędzy lub wcale a chcesz odnieść sukces w dziedzinie marketingu sieciowego? Książka podsunie ci wskazówki jak budować biznes bez nakładów finansowych. Warto podkreślić, że autor książki nie zdobył żadnego uczelnianego wykształcenia. Wszystkiego nauczył się sam. Krok po kroku osiągał efekty. Warto przeczytać jego wskazówki zwłaszcza, kiedy twoja wiedza nie daje rady, jest po prostu za słaba lub co gorsze niepraktyczna. Time for change - Artur Wikiera [KSIĄŻKA] - zdjęcie 1"Time for change" Artur Wikiera <== tutaj masz link


Wiesz, że właśnie w tym momencie jest szansa na twoją zmianę? Wystarczy, że codziennie będziesz pracować nad sobą. Musisz ciągle się rozwijać, pokonywać granice swoich możliwości. Jeżeli wymagasz zmian od innych to zacznij od siebie. 
Czy każdy musi nauczyć się sprzedawać? Tak. Nawet jak chcesz przekonać inną osobę do swoich poglądów, to musisz umiejętnie je po prostu sprzedać. Prawda jest taka, że osoba będąca mistrzem w sprzedaży odniesie sukces na wielu poziomach życia. Nauczysz się tutaj wielu rzeczy, jak znaleźć klienta, jak zainteresować go produktem, jak sfinalizować transakcję, jak utrzymać z nim dobry kontakt. Książka kompendium wiedzy z zakresu sprzedaży.
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Lista darmowych pożyczek chwilówek. RRSO% dla pierwszej pożyczki

Pożyczka dla zadłużonych, ze złą historią, ze złymi bazami, na świadczenia rodzinne, 500+

Na różne problemy - różne rozwiązania